Search
Close this search box.

MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

Místopředseda vlády, předseda KDU-ČSL, veterinář. Píše básně a hudební texty.
 

Narodil jsem se a žiji v Náchodě. Roztroušenou sklerózu mám od roku 2003. Absolvoval jsem magisterský a doktorský studijní program na Fakultě veterinární hygieny a ekologie VFU Brno. S veterinární univerzitou stále externě spolupracuji. Působil jsem jako úřední veterinární lékař. Ve funkci inspektora jsem se věnoval bezpečnosti potravin a ochraně zvířat proti týrání. Vykonával jsem funkci krajského manažera KDU-ČSL a působil jako místopředseda Mladých křesťanských demokratů. Předsedou KDU-ČSL jsem byl zvolen v listopadu 2010. Jsem ženatý, mám syna Josefa a dcera Anežku.

Co má rád a co dělá, když nepracuje: Píše básně a hudební texty, z nichž část zhudebnil. Zajímá se o historii, výtvarné umění a sport. Byl aktivním sportovcem i trenérem. Baví jej práce na zahradě, v lese a kolem rodinného domu.

Články autora

Evropa je prostorem společných hodnot (Pavel Bělobrádek)

Jaká je budoucnost Evropy? Začnu tím, bez čeho si žádnou budoucnost Evropy neumím vůbec představit. Totiž evropskými hodnotami. Evropské hodnoty jsou základ. A tak jako se i dům staví od základů, nikoli od střechy, musí také budova Evropské unie vyrůstat z našich hodnot. Na těchto pevných základech pak musíme budovat zdi evropských institucí. Takto vybudované instituce nám poslouží k řešení praktických problémů.

Číst více »

Ukrajina: nebát se a nekrást (Pavel Bělobrádek)

Na Ukrajině stále leží stín bojů. Je však třeba přemýšlet i nad mírovou budoucností. Zejména nad tím, jak provést zásadní reformy, zatočit s ohromnou korupcí a nalézt vnitřní smír.Měl jsem možnost se za českou vládu zúčastnit konference na podporu Ukrajiny v Kyjevě. Musím říci, že prezident a vláda se snaží, aby prosadili, co je třeba – boj s korupcí, omezení byrokratické mašinérie, spravedlivé soudy, efektivní státní správu, bolestivé ekonomické reformy.

Číst více »

MFdnes a Árijský boj (Pavel Bělobrádek)

Mám roztroušenou sklerózu. Ta mi nebrání vykonávat funkci člena vlády, ale dokonce ani nestojí za mými úvahami, zda pokračovat ve funkci předsedy KDU-ČSL. O tom jsem uvažoval z jiných důvodů. Především rodinných.

Když vám dvou a půl letý syn řekne, že chce druhého tatínka (protože jeden je na hraní evidentně málo, když je doma o víkendu a to jen někdy), když vás drží za krk a nechce pustit z domu nebo s brekem ráno zjistí, že jsem zase pryč, nelze než se nad tím hluboce zamyslet. A to mám pětiměsíční dceru a samozřejmě skvělou manželku.

Číst více »