Aktuality

Bylinkobraní

Chtěli byste vědět, jestli bylinky skutečně léčí? Máte chuť se dobře pobavit v příjemném prostředí? Myslíte si, že pomáhat hendikepovaným dává smysl? Pak je to jasné. Přijeďte v neděli 26.9. do Žirče sklidit s námi bylinkovou úrodu. Přijeďte na BYLINKOBRANÍ!

GLOBAL WEBINAR

23. září proběhne první mezinárodní PRISM webinář určený pro pacienty s roztroušenou sklerózou. Jazykem setkání je angličtina. Účast po předešlé registraci je bezplatná. GLOBAL WEBINAR Shining a light on MS learnings from the COVID-19 pandemicThursday 23 September 202119:30–20:30 BST | 14:30–15:30 EDT | 20:30–21:30 CEST

Trousíme se na Kleť

Již 2.ročník charitativně společenského výletu na podporu lidí s roztroušenou sklerózou (dále RS), který pořádá regionální organizace ROSKA České Budějovice, se letos uskuteční 11. září. Start je od 9.00 do 15.00 hodin na parkovišti Krasetín, pod horou Kleť.  Zde po registraci a zaplacení startovného obdrží účastníci startovní

Naučit se s láskou říkat ne

VDĚK není o tom, že vidíme vše růžově a už nikdy jinak. NE je úplně obyčejné slovíčko, ale pokud ho neumíme říkat, může nám to dost zkomplikovat život. Co mají VDĚK a NE společného? Nový blog ” Deníku sklerotičky”.

Vyhrajte slevu do Cyklomuzea v Žirči!

Zapojte se do soutěže během letních dnů a získejte slevu 10 % na vstup do unikátního cyklomuzea s největší stálou expozicí kol ve střední Evropě – v areálu Domova sv. Josefa v Žirči.

Děvčátko se sirkami

S naší blogerkou Radkou mne pojí za posledních patnáct let hodně moc. Její dnešní blog přináší něco, co jsme si obě prožily. A navzájem se v daném okamžiku, v dalších dnech, týdnech, podpořily. Umře-li dětátko, stane se z něho andílek s velkým “A…” A právě za

Trousíme se na Ještěd

Vydejte se s libereckou ROSKou, která se rozhodla připojit k celorepublikové akci UNIE ROSKA “Trousíme se …… po Čr”, 28. srpna na Ještěd! Průběžný start je mezi 10 – 12 hodinou u centrálního parkoviště.

A co baví právě Vás?

Pošlete do naší Digitální dílny e-pohlednici, video, fotku, animaci a vyhrajte poukázky do vybraných českých e-shopů!

Trousíme se na Kleť

V sobotu 11. 9. 2021 se uskuteční druhý ročník charitativně společenského výletu “Trousíme se na Kleť”. Start bude v 9.00 hod na parkovišti v Krásetíně u dolní stanice lanovky. Na vrchol můžete pěšky, na vozíku, nebo lanovkou.

Vzniká síť sociálních pracovníků

MPSV spustilo Databázi sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách. Primárním cílem registrace do Databáze je vytvořit Mapu sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách v rámci České republiky a prezentovat o nich profesní a geografické informace. Potenciál Databáze spočívá také v umožnění síťování sociálních pracovníků.

Svatoanenské slavnosti jsou již za rohem!

Opět se můžete těšit na úžasné zahradní Svatoanenské slavnosti v Domově sv. Josefa v Žirči. Areál ožije 24. července 2021 velmi pestrým programem, kde si vybere opravdu každý!

Mám kolem sebe lidi, na které se mohu spolehnout

Bohdaně Hrabovské bylo devětadvacet, když jí lékaři diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Tehdy už byla vdaná a její dceři bylo pět let. „První příznaky nemoci, jako zakopávání, brnění ruky a další, jsem pociťovala už o několik let dříve,“ říká žena, kterou závažné neurologické onemocnění upoutalo na vozík