Aktuality

Poprvé v historii! Taneční kurzy pro lidi s RS

Máte RSku? Pak jste od vašeho lékaře určitě slyšeli, že pohyb vám prospěje. A Revenium si pro vás připravilo unikátní projekt, který zatím v Česku nemá obdoby. Tanečník Jan Onder, kterého mnozí znáte například ze StarDance, připravil sedm lekcí tanečních kurzů  pro lidi s roztroušenou sklerózou a jejich

Únava při roztroušené skleróze

Únava je nejčastějším a nejvíce limitujícím příznakem roztroušené sklerózy (RS). Negativně ovlivňuje každodenní osobní i pracovní život pacienta. Nedá se srovnat s běžnou únavou u zdravých lidí, jelikož je mnohem intenzivnější a nejde překonat vůlí. Výzkumy uvádějí, že postihuje přibližně devadesát procent diagnostikovaných.

Roztroušená skleróza v životě pacienta

Zveme Vás 9. října 2023 od 15:00 do 18:00 hodin v Kongresovém sálu Domova sester FN Ostrava na seminář, který je určen pro pacienty s nově zjištěným onemocněním.

Koncert sopranistky Jany Veberové podpoří Domov sv. Josefa

Zveme vás na koncert Jany Veberové, jehož výtěžek podpoří Domov sv. Josefa. Koncert proběhne v úterý 29. srpna od 18 hodin v kostele Nejsvětější Trojice hospitálu Kuks. Jana Veberová vystupovala na Svatoanenských slavnostech Domova. A na její letošní koncert se pojedou do Kuksu podívat i klienti Domova sv.

Těhotenství a roztroušená skleróza

Těhotenství bývalo u RS velkým problémem. Proto byla diagnóza RS ještě v 90. letech důvodem k umělému přerušení těhotenství. Po porodu se často objevovaly ataky nemoci, které někdy vedly i k těžké invaliditě.

Nabídka ERGO Aktivu

Centrum neurorehabilitace pro osoby se získaným poškozením mozku (Olšanská 2666/7, 130 00 Praha 3-Žižkov) rozjíždí v týdnu od 18. září pět rehabilitačních skupin.

Nový blog Pepy Bajera s názvem TEPLO

Dlouho jsem do blogu nepřispíval, ale ještě je o čem psát. Budu proto ráda, když mi napíšete a dáte zpětnou vazbu. Když přijde léto a sním spojené vysoké venkovní teploty, celkově se můj stav zhorší. Nejvíc chůze. Podle doktorů je to tím, že se ohřeje

Fotografická soutěž na téma “Také to zvládnu!”

Do soutěže vyhlášené VVOZP mohou být přihlášeny do 15. října 2023 takové fotografie, které nejlépe zachycují schopnosti a dovednosti osob se zdravotním postižením při zvládání činností vztahujících se k osobnímu, ale i pracovnímu životu.