Search
Close this search box.

Marek Blažíček

Narodil jsem se na konci roku 1995 v Českých Budějovicích. Ve třinácti letech jsem se přestěhoval do Prahy a považuji se tedy takřka za Pražáka. Dva roky jsem strávil studiem Estetiky na FF UK, v současnosti studuji Tvorbu textu a scénáře na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Psaním rozličných věcí se bavím i přiživuji.  Dále se zajímám o literaturu, historii, hudbu a výtvarné umění. Roztroušenou sklerózu mi diagnostikovali krátce po mých 22. narozeninách. 

Články autora

Máte roztroušenou sklerózu… díl 1. (Marek Blažíček)

Jste mladý, krásný a úspěšný. Užíváte si života. Kalíte jak multivitamin. Najednou se vám ale začnou dít divný věci: třeba hůř vidíte, máte problémy s rovnováhou a tak. Ze začátku to přičítáte výše zmíněnému pokusu o to být multivitamin, pak přijde ještě pár eskapád, jdete k doktorovi, pak na magnetickou rezonanci a po ní vám sdělí: „Máte roztroušenou sklerózu…“

Číst více »

Já jsem střed světa (Marek Blažíček)

“Handicapovaní si myslí, že by měli být víc slyšet. Matky s dětmi si myslí, že by měly být víc slyšet. Myslí si to ale také slušní lidé a myslí si to Pepík z Horní Kecnice. Všichni si myslíme, že bychom měli být víc slyšet, protože zrovna náš názor je ten, který obohatí diskurz společnosti o onen neotřelý pohled génia…” píše ve svém dnešním bloku Marek Blažíček.

Číst více »

Sejdeme se v čekárně (Marek Blažíček)

Když byste se mě zeptali, jak vyslovit slečně pozvání na rande, tak, aby bez váhání přijala, nepovím vám to. Ale pokud byste chtěli docílit opačného efektu (jste například nelogicky uvažující jedinec, nebo masochista), způsobů existuje hned celá řada, za jeden z těch nejspolehlivějších považuji i návrh: „Co se sejít v čekárně, kotě?“ Zveme ke čtení dnešního sloupku Marka Blažíčka.

Číst více »

Vy předbíháte…! (Marek Blažíček)

Brblání, které nepřipomíná žádná slova. Je to jen tiché, ale přeci slyšitelné, beztvaré, ale přeci hmatatelné huhláním… Žážitek, ze kterého každého skutečně zamrazí, popisuje ve svém novém bloku Marek Blažíček.

Číst více »

Úhel pohledu (Marek Blažíček)

Důvodů, nebo příčin může být vždycky víc a nedá se říct, že by nějaký vyloženě převažoval. A tak jsem začal zase cvičit, jelikož… Přesně těmito slovy začíná nový blog Marka Blažíčka. Krásné čtení!

Číst více »