Search
Close this search box.

Marek Blažíček

Narodil jsem se na konci roku 1995 v Českých Budějovicích. Ve třinácti letech jsem se přestěhoval do Prahy a považuji se tedy takřka za Pražáka. Dva roky jsem strávil studiem Estetiky na FF UK, v současnosti studuji Tvorbu textu a scénáře na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka. Psaním rozličných věcí se bavím i přiživuji.  Dále se zajímám o literaturu, historii, hudbu a výtvarné umění. Roztroušenou sklerózu mi diagnostikovali krátce po mých 22. narozeninách. 

Články autora

Jak PANIC

O tom, že ereska není vždy jen o návštěvách neurologa. A výsledek z urologie může naznačit, že prezident z vás asi nikdy nebude…Píše ve svém novém bloku Marek Blažíček.

Číst více »

Hlavně se snaž!

Předvelikonoční sloupek našeho Marek Blažíček je o něčem, co znají všichni “mimoni” důvěrně. O snaze, leckdy urputné, která ovšem vede výhradně k diplomu z lyžáku, na němž se skví “diplom za udržování fyzické kondice instruktorů”. Takže si připravte bránice a snažte se tak maximálně, abyste prožili život (a nebo velikonoční svátky), v němž bude každý den alespoň jeden okamžik, kdy se můžete od srdce zasmát, a třeba i sobě ;-), protože Marek je skvělý autor a hrdě o sobě říká #JsemIronman.

Číst více »

„Pohyb? Zkus běhání… anebo radši ne…“ (Marek Blažíček)

„Ahoj, platí to dneska?“
„Co?“
„No to běhání. Minule jsme se domlouvali, že v pondělí půjdem poprvé.“
Společně s diagnózou „RSky“ mi bylo řečeno, že se musím začít hýbat. Má přítelkyně si to vzala za své a já zase jednou sliboval…
Jasně. Budu s ní chodit běhat. Minimálně dvakrát týdně, večer, s železnou pravidelností… Vlastně se mi ta představa líbila: po letech vysedávání u piva začnu konečně pracovat na fyzičce, shodím břich způsobený konzumací chmelového moku. Stanu se energickým a atraktivním… Samý super věci.

Číst více »

„Chybí ti rovnováha…“ (Marek Blažíček)

„Chybí ti rovnováha,“ slýchávám od dětství. Před očima mi běží obraz kamenných schodů. Schodů v katolické školce a naše dětské nohy ťapkající po chladném masivu dolů. Přesouváme se na zkoušku jakéhosi představení pro rodiče. Všichni v kostýmech ledních medvědů. Sestupujeme pomalu a opatrně. Chvilka nepozornosti. Škobrtnutí.
„Ááá!“

Číst více »

„Já jsem Iron Man…“ (Marek Blažíček)

Řekl jsem to nahlas? Počkejte! Já to myslím vážně! Teda nemyslím vážně, že to myslím vážně… Teda… Tak řekl jsem to nahlas? Doktorka se na mě podivně dívá. Jako by se něco stalo. Mám jí to vysvětlit? Ale jak vysvětlit, že vám takový blbosti vůbec lítají hlavou, natožpak, že je řeknete nahlas?

Číst více »