Search
Close this search box.

Otestujte své léky!

Téměř každý z nás dnes užívá nějaké léky – někteří jeden, dva přípravky, jiní i deset a více pilulek denně. Tyto léky, které nám často předepisují různí lékaři, dále kombinujeme s volně prodejnými přípravky nebo bylinkami. Příbalové létáky v naprosté většině případů nečteme a tak nějak doufáme, že je a bude všechno v pořádku...

Téměř každý z nás dnes užívá nějaké léky – někteří jeden, dva přípravky, jiní i deset a více pilulek denně. Tyto léky, které nám často předepisují různí lékaři, dále kombinujeme s volně prodejnými přípravky nebo bylinkami. Příbalové létáky v naprosté většině případů nečteme a tak nějak doufáme, že je a bude všechno v pořádku.

Léky ale nejsou jen tak ledajaká věc. Některé konkrétní kombinace léků s jinými přípravky, pokrmy či bylinkami mohou mít neblahé následky na naše zdraví a snížit účinnost léčby. Je proto načase se o své léky začít více zajímat!

Pomoci vám může nová, bezplatná poradna Znám své léky na stránkách http://www.znamsveleky.cz/, kterou pro vás připravila Asociace inovativního farmacetického průmyslu.

Co vám poradna nabízí?

  • Vyznat se v lécích, jež užíváte.
  • Odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv.
  • Zjistit, kterým potravinám a bylinkám byste se měli vyhnout.
  • Poznat, které léky používáte duplicitně (například léky na bolest se stejnou účinnou látkou).

Komu může poradna pomoci?

Poradna je určena pro vás, pacienty, i vaše rodinné příslušníky, kteří užíváte více různých léčivých přípravků (na předpis nebo volně prodejných). Poradna není v žádném případě náhradou odborných rad lékaře, pouze doplněním informací pro ty, jež mají zájem se dozvědět víc.

Jak poradna funguje?

Do formuláře na stránkách http://www.znamsveleky.cz/ stačí zadat názvy všech užívaných léčiv a e-mailovou adresu, na kterou budete chtít zaslat odpověď a potvrzení o přijetí seznamu léků.

Vámi zaslaný seznam bude zanalyzován spolupracujícími odborníky napojenými na databázi léčiv společnosti Infopharm. Nejpozději do 2 dní od zadání dotazu (u komplikovaných dotazů nejpozději do 7 dní) obdržíte informaci o tom, zda zadané léky jsou, či nejsou ve vzájemné interakci a jakým bylinám a pokrmům byste se měl/a vyhnout. Poradna probíhá zcela anonymně a bezplatně.

Více informací na http://www.aifp.cz/ nebo http://www.znamsveleky.cz/.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email