Search
Close this search box.

Techmania se otevře handicapovaným

Zdravotní omezení nemusí nutně znamenat omezení v životě. Proto se Techmania Science Center v Plzni otevře 16. září 2014 hendikepovaným. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít vstup zcela zdarma...

Zdravotní omezení nemusí nutně znamenat omezení v životě. Proto se Techmania Science Center v Plzni otevře 16. září 2014 hendikepovaným. Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít vstup zcela zdarma.

Den pro handicapované přinese bohatý program, v jehož rámci si návštěvníci budou moci užít jednotlivé expozice science centra, navštívit programy v laboratořích a dílnách nebo shlédnout filmy v Planetáriu.

„Chceme, aby poznání, které zprostředkováváme, bylo přístupné všem. To je něco, čeho se naše science centrum drží od začátku svého působení v Plzni a máme v plánu v duchu hravé vědy pokračovat i nadále,“ uvedla Alena Roková z marketingového oddělení Techmanie.

Planetárium bude tento den promítat Astronaut 3D, Krásy vesmíru 3D, Země, Měsíc a Slunce, Letní obloha nad Plzní nebo Cesta za miliardou hvězd. Biologická laboratoř návštěvníkům odhalí pozadí procesu fotosyntézy, ve fyzikální se seznámí s radioaktivitou a chemii z kuchyně zprostředkuje laboratoř chemická. V rámci připravených show budou návštěvníkům vstávat vlasy u Van de Graafova generátoru, poznají, co dokáže tekutý dusík a budou cestovat do vesmíru. Podrobnější program je k dispozici na webových stránkách science centra.

Handicapovaní mají do kulturních, zábavních i historických objektů často omezený přístup, což je limituje v možnosti poznávat a objevovat nová místa, bavit se a dále se rozvíjet. V rámci Techmanie jsou všechny veřejné prostory bezbariérové a hadicapovaní návštěvníci si mohou vyzkoušet veškeré dostupné exponáty. O vhodnosti návštěvy s ohledem na handicap je lépe se předem poradit s pracovníky Techmanie Markétou Čekanovou (tel.: 737 247 586) nebo Alenou Rokovou (tel.: 724 770 980).

V případě dotazů prosím kontaktujte:

Mgr. Markéta Čekanová

Tisková mluvčí

Techmania Science Center o. p. s.

Adresa:Tylova 1/57, 316 00 Plzeň

Telefon: +420 737 247 586

E-mail: marketa.cekanova@techmania.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email