Search
Close this search box.

Koncert pro Nadační fond IMPULS vynesl přes 430 tisíc korun na léčbu duše

IMPULS_koncert1

Pražskou křižovatku – Kostel sv. Anny rozezněla hudba 20. století. Přední české interpretky a laureátky řady mezinárodních hudebních soutěží Kristina Fialová a Jitka Čechová společně vystoupily 12. 4. 2019 v programu speciálně sestaveném pro tento večer na podporu nemocných s roztroušenou sklerózou. Nad koncertem přijal záštitu senátor Pavel Fischer. Koncert na darech a sbírkách přinesl 431 866 Kč. Výtěžek bude věnován na úhradu každodenní práce psychoterapeutky, která není hrazena z veřejného pojištění.

Již desátým rokem pomáhá organizátor koncertu Nadační fond IMPULS pacientům s roztroušenou sklerózou v odborném RS centru ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí v Praze 2, kterým finančně přispívá na psychoterapii. „Psychoterapeutická péče není v České republice hrazena z veřejného zdravotního pojištění, přitom je pro pacienty s roztroušenou sklerózou nesmírně důležitá. Pacienti s touto diagnózou zažívají změny nálad, přecitlivělost, apatii, potýkají se depresemi a myšlenky na sebevraždu u nich nejsou výjimečné. Proto je podstatné, aby tito lidé měli přístup k odborné psychoterapeutické péči, která jim pomůže jejich časté problémy řešit,“ říká prof. MUDr. Eva Kubala Havrdová, CSc., vedoucí největšího českého RS centra při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Hudební režie večera ležela zcela v rukou první dámy české violy Kristiny Fialové, která si pro nadšené posluchače připravila nevšední gurmetský zážitek.
Rebeca Clarke, Paul Hindemith a Sergej Rachmaninov – známí skladatelé moderní hudby v temperamentním podání Kristiny Fialové a Jitky Čechové. Plné a přitom poetické skladby odsouvající starosti všedního dne potěšily každé srdce. Rachmaninova sonáta G-moll v úpravě pro violu a klavír (v.Borisovskij) sklidila zasloužené stand-up ovace. Radost z hudebních výkonů, energie a zaujetí a nezlomná energie souzněly v jednotě s posláním večera, a to podpořit. Ukázat, že jsou tu lidé, kteří se nevzdávají. Kteří jsou stateční nemoci navzdory i přes všechny překážky, které život přináší.

O příjemnou atmosféru večera se postarala průvodním slovem moderátorka Martina Kociánová. Tým Nadačního fondu IMPULS s přáteli připravili benefiční občerstvení a k nezapomenutelnému večeru přispěla řízená degustace sommeliéra Víta Poppa, se kterým se návštěvníci vydali do mnoha koutů vinařského světa. O příslovečnou tečku se postaral Clarion Congress Hotel Prague.

Děkujeme všem přátelům NF IMPULS za podporu, děkujeme všem našim partnerům, generálnímu partnerovi Unimex Group, hlavnímu mediálnímu partnerovi Rádiu Impuls, Klasice plus, již zmíněnému CCHP a Vínu Popp, dále Nadaci Vize 97, Hudebním rozhledům, společnostem Merck a Sanofi-Genzyme, Petrof, Czech Production, Národnímu divadlu. Naši dlouholetí partneři patří mezi naše přátele…

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email