Sanatoria Klimkovice se po dvoutýdenní pauze znovu otevřela

Klimkovice

Sanatoria Klimkovice u Ostravy se po několikatýdenní pauze znovu otevřela, přivítala prvních padesát klientů. Do poloviny ledna by mělo nastoupit kolem 280 lidí, dospělí i dětští pacienti, případně s doprovodem.

V provozu bude pouze hlavní budova léčebny A, jejíž kapacita je 350 lidí. Sanatoria Klimkovice se v polovině prosince uzavřela kvůli nedostatečně zaplněné kapacitě. Lékaři kvůli koronavirové pandemii nevypisovali lázeňské poukazy a nemocnice odkládaly plánované operace, po nichž jezdí pacienti do lázní rehabilitovat. „Léčebna B zůstává prozatím uzavřena a pokračuje tam kompletní rekonstrukce vanového oddělení,“ uvedla mluvčí zařízení Sabina Gračková.

V celých lázních platí přísná hygienická opatření. „Ve společných prostorách a na terapiích se musí klienti i personál pohybovat v rouškách, stále se nadstandardně dezinfikuje. Kavárny i restaurace zůstávají uzavřeny. Klienti nesmí opouštět areál lázní, návštěvy zvenku jsou zakázány, nefungují žádné služby pro veřejnost,“ uvedla mluvčí.

Terapie ale poskytují sanatoria v plném rozsahu. „Pacienti, kteří s ohledem na svou diagnózu aktuálně potřebují lázeňskou péči, tak mohou žádat své praktické, případně odborné lékaře o vypsání návrhu,“ uvedla Gračková.

Sanatoria Klimkovice se specializují hlavně na nemoci pohybového ústrojí a neurologická onemocnění jako dětská mozková obrna, mozková mrtvice, traumatické poškození mozku či roztroušená skleróza. Běžná kapacita sanatorií je zhruba 500 lůžek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email