Search
Close this search box.

Nový blog Pepy Bajera s názvem TEPLO

vana2

Dlouho jsem do blogu nepřispíval, ale ještě je o čem psát. Budu proto ráda, když mi napíšete a dáte zpětnou vazbu. Když přijde léto a sním spojené vysoké venkovní teploty, celkově se můj stav zhorší. Nejvíc chůze. Podle doktorů je to tím, že se ohřeje tělo, hlava, mozek a hlavně s tím spojená ložiska, která jsou v mozku poškozena (jistě to tak jednoduché není). Dokonce lze pro trpící pacienty s RS obstarat chladící vestu, kterou hradí zdravotní pojišťovna. 

Tohle léto je opravdu těžké. Kolikrát se mi z důvodu vysokých teplot nechce nikam ven a hlavně se chci vyhnout přímému slunci. Takže intuitivně vyhledávám stín a les, vycházím ráno a v poledne zalezu. Já, milovník slunce a vedra! 

S teplotami také souvisí koupel. Horká voda ve vaně je děsivá. Z vany musím rychla ven, jinak se z ní ani nevydrápu. A rychle vychladnout. Mnohem lepší je na umývání vlahá či studená sprcha. 

Ačkoli jarní snímky z magnetické rezonance nová ložiska neukazují (díky Gilenyi), ta stávající prý stárnou či degradují a stav se proto i tak horší. I když ne výrazně, ale horší.

Budu rád za jakoukoliv zpětnou vazbu či dotazy na info@aktivnizivot.cz, heslo PEPA BAJER. Krásné dny!

Další blogy Pepy Bajera najdete v BLOGY

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email