Search
Close this search box.

Jedinečný koncert k 10 letům registru REMUS

Emauzský_klášter_6

Zpěvačky Kateřina Marie Tichá a Ingrid Menky vystoupí na podporu lidí s roztroušenou sklerózou. Koncert k 10 letům registru ReMuS, jediného celostátního registru v České republice, který shromažďuje informace o roztroušené skleróze a který provozuje Nadační fond IMPULS, proběhne ve čtvrtek 2. listopadu od 20 hodin v Refektáři Emauzského kláštera.

“Registr ReMuS existuje a může existovat jen díky společné práci a úsilí mnoha lidí, samozřejmě počínaje pacienty, kolegy v RS centrech a týmu v zázemí registru. Nezastupitelnou roli hrají také partneři z oblasti léčby a státních institucí,” uvádí ředitel registru ReMuS Jiří Drahota a dodává: “Jubileum registru bychom tak rádi oslavili společně s Vámi všemi. Akce slibuje nejen nezapomenutelný akustický hudební zážitek v provedení skvělých zpěvaček Kateřiny Marie Tiché a Ingrid Menky, ale také příležitost podpořit registr ReMuS v dalším výzkumu roztroušené sklerózy. Těšit se můžete i na setkání s kolegy z týmu registru a RS center nebo skleničku dobrého vína, připraveno bude i drobné občerstvení.”

To, že na koncertě vystoupí právě Kateřina Marie Tichá společně s Ingrid Menky, není náhoda. Obě zpěvačky se totiž v oblasti roztroušené sklerózy léta angažují. Úspěšná česká písničkářka a předloňská držitelka hudební ceny Anděl Kateřina Marie Tichá přímo v registru ReMuS léta pracovala. Ingrid Menky je bratislavskou neuroložkou, právě díky ní se několikrát konal také na Slovensku náš Maraton s roztroušenou sklerózou a před čtyřmi lety v říjnu vystoupilo její uskupení Ingrid Menky & Band na pražském benefičním koncertě Roztroušeně spojeni. Také ten se uskutečnil na podporu registru ReMuS. “Nesmírně nás těší, že se tyto dvě dámy, které odvedly obrovský kus práce nejen pro českou a slovenskou hudební scénu, ale i pro nemocné s RS, společně potkají na pódiu,” říká Jiří Drahota.

Vstupenky na tuto jedinečnou akci můžete zakoupit přes GoOut nebo přes QR kód uvedený na pozvánce za částku 250 Kč. Tato celá částka slouží pro úhradu nákladů, případný přebytek pak bude použit na rozvoj registru ReMuS.

Více informací https://www.multiplesclerosis.cz/2023/10/17/jedinecny-koncert-k-10-letum-registru-remus/

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email