Search
Close this search box.

Hudba opět pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

Snímek obrazovky 2024-02-26 164347

Skladby českého skladatele Antonína Dvořáka a německého skladatele a dirigenta Maxe Brucha rozezní ve čtvrtek 11. dubna od půl osmé večer Betlémskou kapli v Praze. Již devatenáctý Koncert pro Nadační fond IMPULS na podporu psychoterapie pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS) opět organizuje první dáma české violy Kristina Fialová.

Přední česká violistka, která je dlouholetou ambasadorkou Nadačního fondu IMPULS (NFI), připravila program tradičního benefičního koncertu

pro nemocné RS podeváté v řadě, letos si na pódium znovu přizvala violoncellistu Petra Nouzovského. Dvojici doprovodí komorní soubor Barocco sempre giovane, který na této akci vystoupil již před sedmi lety. Večerem, jehož výtěžek putuje na nezbytnou psychoterapii pro lidi s nevyléčitelnou nemocí, tentokrát provede herec a moderátor Jan Čenský.

“Letošní koncert potěší duši a zahřeje srdce. Zároveň jako vždy pomůže získat prostředky na léčbu, která pro nemocné roztroušenou sklerózou stále není plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Vážíme si toho, že Kristina Fialová připravila za tímto účelem opět skvělý program,” říká Kateřina Bémová z NFI. Zazní Dvořákovy valčíky, jeho Nocturno H dur nebo Rondo G moll a Bruchova Romance pro violu a smyčce F dur či Koncert pro violu a violoncello E moll.

“V programu letošního koncertu jsme akcentovali Rok české hudby, který je zastoupen několika kompozicemi Antonína Dvořáka. V druhé části programu posluchači uslyší díla německého romantika Maxe Brucha, jeho Dvojkoncert je pro tento večer upraven pro violu a violoncello s doprovodem smyčců,” vysvětluje Kristina Fialová a dodává: “Společně se mnou se představí mezinárodně uznávání umělci –⁠⁠⁠⁠⁠ violoncellista Petr Nouzovský a soubor Barocco sempre giovane, který v letošní sezóně slaví 20 let na pódiu.”

Vedle kvalitní hudby se můžete stejně jako v předchozích letech těšit na skvělá vína sommeliera Víta Poppa, kávu firmy Doubleshot i drobné benefiční občerstvení od michelinského kuchaře Romana Pauluse a Clarion Congress Hotel Prague. Výtěžek z koncertu, nad nímž přijal záštitu senátor Pavel Fišer, náměstkyně primátora hl. m. Prahy Alexandra Udženija a starostka MČ Praha 1 Terezie Radoměřská, bude plně věnován na psychoterapeutickou pomoc pacientů s roztroušenou sklerózou při MS centru Všeobecné fakultní nemocnice na Praze 2.

Vstupenky v hodnotě 550 Kč zakoupíte v předprodeji prostřednictvím sítě www.finitimi.cz nebo objednat na emailu polackova@nfimpuls.cz či telefonicky na čísle 777 742 583. Členové pacientských sdružení Unie Roska a Sdružení mladých sklerotiků mohou uplatnit zvýhodněné vstupné 250 Kč – slevový kód obdrží u svých organizací. Koupě vstupenky na koncert může být spojeno s darem ve prospěch pacientů s roztroušenou sklerózou, a to příspěvkem na transparentní účet 8888 999 000/2010 (VS: 130423) či prostřednictvím DMS zasláním SMS ve tvaru: DMSmezeraIMPULSmezera190 na číslo 87 777.

Hudba pomáhá, pomozme i my! Děkujeme všem, kterým není osud druhých lhostejný. Více informací najdete na webových stránkách www.nfimpuls.cz.

O Nadačním fondu IMPULS

Nadační fond IMPULS (NFI) vznikl v roce 2000. Jeho cílem je podporovat projekty v oblasti vědy, výzkumu a terapie pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) mozkomíšní v ČR. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti. Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního registru pacientů s RS ReMuS a jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů.

Kateřina Bémová, katerina.bem@seznam.cz; tel. 604 352 486

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email