Merck Serono představuje prototyp z globální návrhářské soutěže

„Sportovní chodítko“ charakterizuje novátorský duch komunity lidí s roztroušenou sklerózou...

„Sportovní chodítko“ charakterizuje novátorský duch komunity lidí s roztroušenou sklerózou

Merck Serono, divize společnosti Merck, Darmstadt, Německo a Brian Light, pacient s roztroušenou sklerózou (RS) na počest Světového dne roztroušené sklerózy dne 30. května představili prototyp „sportovního chodítka“, což je moderní koncept navržený s cílem poskytnout oporu komukoli s omezenou pohyblivostí a které umožní volnost rukou pro provádění oblíbené sportovní aktivity.

Brian Light byl zvolen RS komunitou jako celkový vítěz kampaně „Skutečná MS: Vaše inovace“, což byla celosvětová soutěž sponzorovaná společností Merck Serono, ve které komunita pacientů s RS předkládala do soutěže unikátní a novátorské nápady, které pomohou lidem překonat problémy spojené s tímto onemocněním. Pro Briana Lighta byla hlavním problémem omezená pohyblivost, která mu téměř znemožnila hrát volejbal, který byl 30 let jeho koníčkem; až do doby, kdy mu sportovní chodítko umožnilo vrátit se na hřiště.

Jako vítěz soutěže navštívil Brian Ligth návrhářská studia mnohokrát oceněné společnosti IDEO, kde pracoval s designéry na vývoji a vylepšení svého nápadu.

„Strávili jsme mnoho času s Brianem při úvahách nad tím, jak bychom mohli sportovní chodítko udělat lépe přenosným, kompaktním a použitelným pro každodenní život,“ řekl Florian Altmann, návrhář a vedoucí projektu ve společnosti IDEO. „Finální prototyp je přesvědčivým příkladem možností, které existují, když pacienti přemýšlejí o zlepšovácích pro vyřešení každodenních problémů.“

Vaše inovace je název druhé a konečné fáze kampaně Skutečná RS, kterou zahájila společnost Merck Serono v roce 2010 s cílem rozšířit povědomí o roztroušené skleróze a také proto, aby podnítila nadějné zprávy okolo života s RS. První soutěž nazvaná Váš příběh zahrnovala celosvětovou soutěž v napsání scénáře, díky kterému vznikl film o životě s RS.

„RS komunita nás inspiruje každý den a kampaň Skutečná RS byla opravdu oslavou této inspirativnosti a pozitivního ducha,“ řekla Belén Garijo, operační ředitelka společnosti Merck Serono. „Kampaň Skutečná RS spěje k závěru, ale naše práce není v žádném případě ukončena. Společnost Merck Serono si vždy kladla závazky zaměřené na podporu potřeb lidí s RS.“

Závazek společnosti Merck Serono směrem k podpoře pacientů bude pokračovat ve formě UniteMS.net, mezinárodní sociální sítě navržené specificky pro lidi s RS. Pro více informací o UniteMS, Brianu Lightovi nebo sportovním chodítku navštivte stránky www.UniteMS.net.

O kampani Real MS

Skutečná RS je celosvětová vzdělávací kampaň zaměřená na zvýšení povědomí a zlepšení pochopení RS a vytvářející nadějné zprávy ohledně zvládání této nemoci. První fáze kampaně Skutečná RS byla zahájena v roce 2010 soutěží Váš příběh, což byla celosvětová soutěž o napsání scénáře s cílem vytvořit krátký film, který by ukázal, jak může být život s RS změněn v pozitivním a naplňujícím smyslu. Vítězný krátký film můžete shlédnout na www.realmsvoices.com

O UniteMS.net

UniteMS.net je mezinárodní sociální síť navržená specificky pro lidi postižené RS na celém světě. UniteMS nabízí digitální prostor pro RS komunitu k jejímu vlastnímu rozvoji, pro sdílení inspirativních příběhů z celého světa a také jako důvěryhodné prostředí pro nejjednodušší komunikaci mezi pacienty se stejným onemocněním. Komunita má informace ze spolehlivých zdrojů o životě s RS, příznacích RS, diagnóze a léčbě a dále články od hlavních představitelů komunity RS s odbornými komentáři od odborných lékařů.

O roztroušené skleróze

Roztroušená skleróza (RS) je chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému a jde o nejčastější netraumatické invalidizující neurologické onemocnění u mladých dospělých. Na celém světě má RS odhadem dva milióny lidí. Příznaky RS se mohou lišit, mezi ty nejčastější patří rozmazané vidění, necitlivost nebo brnění končetin a poruchy síly a koordinace. Roztroušená skleróza probíhá nejčastěji jako relabující onemocnění.

O společnosti Merck Serono

Merck Serono je biofarmaceutická divize celosvětové farmaceutické a chemické společnosti Merck KGaA. Nabízí osvědčené léky ve 150 zemích, které pomáhají pacientům s rakovinou, roztroušenou sklerózou, neplodností, endokrinními a metabolickými poruchami a rovněž s kardiovaskulárními chorobami. V USA a Kanadě působí EMD Serono jako samostatná pobočka společnosti Merck Serono.

Merck Serono objevuje, vyvíjí, vyrábí a prodává léky na předpis chemického a biologického původu ve specializovaných indikacích. Máme trvalý závazek poskytovat inovativní typy léčby v oblastech neurodegenerativních chorob, onkologie a revmatologie.

O společnosti Merck

Merck je celosvětová farmaceutická a chemická společnost s celkovými příjmy ve výši 10,3 miliardy Eur v roce 2011, jejíž historie začala v roce 1668 a na utváření její budoucnosti se podílí cca 40.000 zaměstnanců v 67 zemích. Za jejím úspěchem stojí inovativní práce vysoce motivovaných zaměstnanců. Aktivity společnosti Merck jsou zastřešeny společností Merck KGaA, v níž vlastní rodina Merck asi 70% akcií a nezávislí akcionáři zbývajících asi 30 %. Pobočka Merck & Co. ve Spojených Státech je od roku 1917, kdy byla vyvlastněna, nezávislou společností.

Pro více informací navštivte www.merckserono.com nebo www.merckgroup.com

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email