Search
Close this search box.

Už nevěřím

Přečtěte si povídku paní Evy Zavadilové s ROSKY Jihlava, se kterou získala česné uznání v soutěži O ceny modrého slona...

Přečtěte si povídku paní Evy Zavadilové s ROSKY Jihlava, se kterou získala česné uznání v soutěži O ceny modrého slona.

UŽ NEVĚŘÍM

Eva Zavadilová, ROSKA Jihlava

Sedím u stolu a zdá se mi, že slyším povědomou melodii. No jasně, vždyť je to můj mobil! Tak honem, tentokrát leží u televize; dva tři kroky a jsem u cíle – je můj! „Prosím?“ ozvu se jako vždy, když bez brýlí nezjistím hned volajícího. „Ahoj, tady Jitka.“ A náš rozhovor pokračoval. Nakonec jsme se dohodly, že se v sobotu 18. června pojedu s ní, Bohoušem a Petrem podívat do Liberce, kde se zase po roce budou udílet Hlavní ceny a Čestná uznání v různých zájmových kategoriích v soutěži o Modrého slona – Tvoříme duší.

Jak víte, je to soutěž pro různě postižené spoluobčany různého věku v mnoha sociálních a zájmových organizacích.

Sobotní ráno bylo zakaboněné, cesta do Prahy deštivá. Cesta ubíhala v pohodě, a když jsme byli na pokraji Prahy, začal nám radit pán z předního skla: „za 800m odbočte vpravo – za 200m odbočte vpravo, pak sjeďte vpravo a hned odbočte vpravo – za 150m … a tak dál. Tak Jitka dodržovala rady a světe div se – a já taky, dojeli jsme až na místo určení přesně podle pokynů a zručnosti řidičky, i když ji Bohoušek trošku dráždil.

V Liberci jsme si prohlédli radnici, krásné výstavné historické domy na náměstí a popojeli k ZOO, kde se naše akce odehrávala. Začátek byl ve 13 hodin, i když mnoho lidí bylo informováno jinak. Měli jsme dost času si prohlédnout od strmého stoupání u pokladny první exponáty a zanedlouho už jsem nadšeně prohlížela překrásné dlouhokrké žirafy i se dvěma mláďaty. Bezesporu mají ty nejkrásnější oči a nejsvůdnější řasy možná nejen v říši zvířat. A s nimi stádečko zeber…..

Celou povídku si můžete přečíst https://www.aktivnizivot.cz/aktivni-zivot/vase-pribehy/uz-neverim/

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email