Search
Close this search box.

V pondělí začíná 4. ročník Týdne sociálních služeb ČR

Pod sloganem „… aby se člověk cítil být člověkem“ začíná v pondělí 8. října již 4. ročník celostátního Týdne sociálních služeb ČR. Projekt tradičně vyhlašovaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí má za cíl v době od 8. do 14. října 2012 představit široké veřejnosti sociální služby, které jsou v České republice poskytovány přibližně 7 % populace a které od 90. let procházejí procesem výrazného zvyšování kvality i dostupnosti...
Pod sloganem „… aby se člověk cítil být člověkem“ začíná v pondělí 8. října již 4. ročník celostátního Týdne sociálních služeb ČR. Projekt tradičně vyhlašovaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvem práce a sociálních věcí má za cíl v době od 8. do 14. října 2012 představit široké veřejnosti sociální služby, které jsou v České republice poskytovány přibližně 7 % populace a které od 90. let procházejí procesem výrazného zvyšování kvality i dostupnosti.
Slavnostním zahájením Týdne sociálních služeb bude i tento rok vyhlášení výsledků výtvarné soutěže Šťastné stáří očima dětí, které proběhne v úterý 9. října od 11.30 hodin v pražském opatství Emauzy pod záštitou a za účasti 1. místopředsedy Senátu PČR Přemysla Sobotky a dále za účasti ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, akademického malíře Kristiana Kodeta a zástupců pořádajících organizací: Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Svazu měst a obcí ČR. Z přibližně 1200 výtvarných prací byla odbornou porotou i v rámci veřejného hlasování vybrána vítězná díla autorů
ze 3 věkových kategorií a fotografické soutěže. Více informací získáte na www.stastne-stari.cz.
Vrcholnou událostí celého týdne bude IV. výroční kongres poskytovatelů sociálních služeb ČR, který se pod záštitou ministra práce a sociálních věcí uskuteční pro přibližně 600 účastníků 11. a 12. října v táborském hotelu Palcát. Hosty kongresu jsou mj. ministr Jaromír Drábek, veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský, poslankyně Lenka Kohoutová, předseda Sociální komise Rady Asociace krajů ČR Miloslav Čermák, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková, náměstek generálního ředitele Úřadu práce ČR Martin Žárský a další. Na programu bude řada odborných přednášek, ale také volitelné sekce a workshopy. Čtvrteční večer bude tradičně patřit společenskému galavečeru, kde budou několika domovům pro seniory předány certifikáty Značka kvality v sociálních službách, uděleno ocenění „Za přínos v sociálních službách“ aj.
Týden sociálních služeb zahrnuje i řadu tzv. doprovodných aktivit (výstav, soutěží, festivalů, přednášek, seminářů, konferencí apod.) poskytovatelů sociálních služeb, orgánů veřejné správy, zájmových sdružení a dalších organizací na regionální a lokální úrovni. Kromě jiných mezi ně patří např. II. teatroterapeutická konference 9. října v Olomouci, Dny duševního zdraví 8.–12. října v Brně či kulatý stůl na téma Liberalizace sociálních služeb v ČR 9. října v Praze a mnohé další. Téměř 600 poskytovatelů sociálních služeb se připojilo také k celostátnímu dni otevřených dveří 9. a 10. října. Více informací získáte na webových stránkách www.tyden-socialnich-sluzeb.cz.
Chceme jako poskytovatelé sociálních služeb ukázat veřejnosti, že varianty, kvalita a úroveň sociálních služeb v České republice zaznamenaly od 90. let minulého století znatelné změny. Chceme upozornit na důležitost a nepostradatelnost sociálních služeb v každém moderním a vyspělém státě, tedy i v České republice. Chceme upozornit na to, že s očekávaným demografickým vývojem bude úloha sociálních služeb ještě důležitější a že by se tyto výzvy neměly podceňovat.
Ing. Jiří Horecký, MBA, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR
Zdroj: Helpnet.cz
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email