Search
Close this search box.

Vyšlo druhé číslo magazínu VOZKA

ostrava-3277883_1920

Služby, pomůcky, workshopy. Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR proběhnena ostravské Černé louce 16.–17. října.

Festival ŽIVOT BEZ BARIÉR se tradičně zaměřuje na osoby se zdravotním znevýhodněním a tělesným postižením, seniory, děti a také na nejrůznější dnes běžné diagnózy, např. celiakii, obezitu, cukrovku atd.

Na festivalu najdete pestrou nabídku firem poskytujících sociální a asistenční služby, úpravy vozidel a bydlení, možnosti trávení volného času a cestování, protetické, ortopedické a kompenzační pomůcky, nejrůznější elektrické ortopedické vozíky, skútry a mnoho dalšího. Představí se řada sdružení, nadačních fondů a neziskových organizací, které nabídnou nejrůznější produkty a služby.

Na programu budou přednášky významných lékařů, workshopy, poradny, módní přehlídka funkčního prádla pro osoby s handicapem nebo tvořivé dílny.

Současně s festivalem, a to jen v sobotu 17. 10. 2020, budou probíhat 6. celostátní setkání celiaků a Bezlepkový jarmark. Partnerem festivalu je organizace Mistrovství světa v para hokeji OSTRAVA 2019, která připraví zajímavý doprovodný program.

V novém 48stránkovém čísle čtvrtletního magazínu pro vozíčkáře VOZKA najdete i další zajímavá témata. Čtenáři se opět mohou těšit na pestrý a obsáhlý kaleidoskop zpráv, informací, tipů, rad a zajímavostí o životě a pro život na vozíku.

Výběr článků:

  • S lidmi s postižením je třeba komunikovat jako s rovnocennými partnery, říká zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková
  • Diakonie Rolnička nabízí ambulantní a terénní odlehčovací službu
  • Dobročinná sportovní aplikace EPP Nadace ČEZ slaví 5. narozeniny. Díky více než 460 tisícům uživatelů rozdala už přes 111 milionů korun
  • Onemocnění nepodléhá okolnímu světu. Po koronakrizi nabízíme ucelenější služby, říká primářka kliniky AXON Jarmila Zipserová
  • Nenechte si ujít fotosoutěže FOCUS 2020 spolku REKORDY HANDICAPOVANÝCH HRDINŮ a Cesta za duhou organizace Revenium
  • Klavírista Landon Weeks: Nad svým postižením mohu brečet, nebo se mu smát. Vybral jsem si druhou možnost
  • Automobilový závodník Fréderick Sausset: Sen, který mi zachránil život
  • Prohlídka starobylého města Nový Jičín stojí za to. Užijí si ji i lidé na ortopedickém vozíku
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email