Search
Close this search box.

17. koncert pro IMPULS rozezní Staré Město

banner_FB_NFI_851x315px

Tradiční benefiční Koncert pro IMPULS se uskuteční 20. dubna od 19 hodin v Kostele sv. Šimony a Judy na pražském Starém Městě. Během večera zazní díla skladatelů období romantismu – Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna či současných autorů – Josefa Vejvody, Arvo Pärta a dalších. Večerem bude provázet Veronika Paroulková.

Již posedmnácté zve Nadační fond IMPULS hudební příznivce, široký okruh přátel, aby podpořili ty, jimž do života vstoupila roztroušená skleróza, nemoc mladých lidí. Každý rok přibývá na 700 nových pacientů.

Co se stane, když si mladý člověk na prahu svého dospělého života vyslechne verdikt nevyléčitelné onemocnění? Odborná pomoc je pro něj kotva v rozbouřených vodách. Psychoterapeutická péče pomůže překonat překážky, rozvíjet se a  žít kvalitní život.

Výtěžek koncertu bude opět plně věnován na podporu péče, která není zcela hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

“Mám velkou radost, že po dvou “online” letech se můžeme opět setkat naživo v krásném Kostele sv. Šimona a Judy a společně si užít večer plný krásné hudby. Mé pozvání na letošní koncert přijali opět ti nejlepší – přední čeští sólisté harfistka Kateřina Englichová, hobojista Vilém Veverka, klavírista Martin Kasík a violoncellista Petr Nouzovský. Společně jsme pro Vás připravili program od skvělých autorů nejen klasické hudby. Těšíme se na vás,” říká Kristina Fialová, první dáma české violy.

Sommeliér Vít Popp nabídne během večera širokou škálu vín, přátelé Nadačního fondu IMPULS a Clarion Congress hotel Prague občerstvení a nebude chybět výborná káva společnosti Doubleshot.

PROGRAM

M. Ravel – Náhrobek Couperinův (Prelude, Menuet, Rigaudon)

J. Brahms – Scherzo ze Sonáty FAE

L. Caramellino – Cassiopeia 

R. Schumann – Adagio a Allegro op. 70

pauza

A. Pärt – Spiegel im Spiegel  

J. Vejvoda – Dva kusy

F. Mendelssohn Bartholdy – Písně beze slov (výběr)

F. Chopin – Scherzo b moll op. 31

Vstupenky v ceně 390 Kč (pro studenty 200 Kč) lze objednat na e-mailu novakova@nfimpuls.cz, nebo zakoupit na místě.

Děkujeme všem, kterým není osud druhých lhostejný!

Více na webových stránkách NF IMPULS.

O Nadačním fondu IMPULS

Nadační fond IMPULS (NFI) vznikl v roce 2000. Jeho cílem je podporovat projekty v oblasti vědy, výzkumu a terapie pacientů s roztroušenou sklerózou (RS) mozkomíšní v ČR. Přispívá zejména na fyzioterapii a psychoterapii, které nejsou plně hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, věnuje se podpoře vzdělávání a osvětové činnosti. Jako jediná nestátní nezisková organizace v EU je zřizovatelem celostátního registru pacientů s RS ReMuS a jeho financování zajišťuje z vlastních zdrojů. Více informací na www.nfimpuls.cz.

Kontakt pro média: Kateřina Bémová, mailto:katerina.bem@seznam.cz, 604 352 486

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email