Search
Close this search box.

Pomůžete otestovat nový navigační systém hlavního města Prahy?

PHA

Tvůrci nového navigačního systému v Praze mají zájem navrhnout jej tak, aby byl pro všechny lidi bez rozdílu. Proto uvítají, když se do jeho testování zapojí také osoby s různým zdravotním znevýhodněním. Pokud vyplní registrační dotazník a budou vybráni k 90minutovému rozhovoru, odměnou za jejich čas bude poukaz na nákup v hodnotě 700 Kč a možnost být těmi, kdo pomohou udělat Prahu čitelnější pro lidi, kteří se v ní pohybují. I sami pro sebe. 

Projekt Čitelná Praha představuje chytrý navigační systém v ulicích i ve veřejné dopravě, který zlepší každodenní život ve městě, ať už se v něm pohybujete po vlastních, zvolíte nějaký způsob dopravy nebo jejich kombinaci. Na jeho stránkách je také popis toho, jak bude rozhovor probíhat: 

Testování probíhá ve stanici metra Palmovka, kde se cestující již několik měsíců orientují podle nových prvků.

Během společné procházky absolvujeme s vybranými uživateli celou cestu z nástupiště na povrch a zpátky. 

Budeme simulovat situace, které každodenně lidé zažívají, a sledovat jejich reakce na prvky nového informačního systému nainstalovaného na Palmovce.

Po skončení této procházky s nimi ještě povedeme detailní rozhovor k pochopení srozumitelnosti, čitelnosti a funkčnosti nového systému.

Do testování se mohou zapojit také děti spolu s rodiči. V tom případě rozhovor trvá rvá 60 minut a odměnou je poukaz v hodnotě 500 Kč.

Zájemci se mohou přihlásit do výzkumu vyplněním tohoto dotazníku.

Zdroj: Helpnet.cz

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email