Search
Close this search box.

ROSKA Česká Lípa aneb ohlédnutí za MaRSem

Snímek obrazovky 2024-04-19 155152

V sobotu 23. března se konal celostátní, ve spolupráci s nadačním fondem IMPULS, MaRS 2024 (maraton s roztoušenou sklerózou). Roska Česká Lípa  maraton odstartovala v 10 hodin v tělocvičně základní školy v Novém Boru-Arnultovice. Organizačně a technicky cvičení zajistila paní předsedkyně Zofia Doškářová.

Připraveno jsme měli několik stanovišť, kde probíhala jednotlivá cvičení (cvičení na podložkách, v hodu míčem na koš, balanční plochy, overbally apod.).

Nově jsme zařadili utkání družstev v disciplíně boccia (obdoba francouzského pétanque), které jsme si všichni oblíbili.

Na podporu kognitivních funkcí mozku jsme zařadily cvičení – trénink mozku pod vedením paní Ing. Stanislavy Silné, která pro nás (nejen pro členy) takováto cvičení průběžně organizuje. Naší akce se zúčastnilo 18 lidí převážně členů Rosky.

V průběhu setkání jsme využili trochu odpočinku k ralaxaci, prohloubení osobních kontaktů a též jsme měli k dispozici malé občerstvení, které připravily členky naší organizace.

V průběhu cvičení mezi nás zavítala i paní Mgr. Jiřina Jelínková ředitelka základní školy v Novém Boru Arnultovicích, která se aktivně připojila a které jsme zároveň poděkovali za pomoc a vstřícnost.

Kolem 13. hod jsme se spojili s našimi přáteli z Rosky Liberec a Žďáru nad Sázavou.

Naše setkání jsme si všichni nad míru užili a těšíme se na další.

Věřte, že přiměřené pohybové aktivity jsou jednoznačně prospěšné pro naše zdraví. Proto ho utužujme a při tom si též zachovejme potřebnou duševní pohodu,

Ing. Pavel Březina

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email